Після того як Токіо виграв право на проведення Олімпіади, спеціальна комісія підрахувала, що витрати на її підготовку складуть близько $2,4 млрд. Але, згідно з даними корпорації NHK реальні обсяги роботи не можуть бути реалізовані таким бюджетом, мова йде вже про $15 млрд.

Найбільша японська корпорація NHK

Найбільша японська корпорація NHK (gaku.ru)

Причинами зміни бюджету стало: необхідність будівництва додаткових смуг на автомагістралях, підвищення вартості будівельних матеріалів і заробітної плати робітникам.

Остаточний бюджет Олімпійських ігор-2020 буде розділений між оргкомітетом, владою Токіо і урядом Японії.

Історична довідка. Бюджет Олімпіади в Ріо-де-Женейро, яка пройде в 2016 році, склав трохи більше $3,5 млрд, а Лондон витратив на свої Ігри-2012 $13 млрд. Поки абсолютним рекордсменом за частиною дорожнечі Олімпійських Ігор залишається Росія – зимова Олімпіада в Сочі коштувала країні $51 млрд.

Про те, що XXXII Літні Олімпійські ігри пройдуть в Токіо, було оголошено 7 вересня 2013 року на 125-й сесії МОК у Буенос-Айресі. Крім Токіо, на право проведення ігор також претендували Мадрид і Стамбул.

Японія вже три рази приймала у себе Олімпійські ігри. У 1964 році Токіо став столицею літньої Олімпіади. У 1972 році Зимові ігри пройшли в Саппоро, а в 1998 році – в Нагано. У 1940 році літня Олімпіада також повинна була відбутися в японській столиці, але після відмови Японії була перенесена в Гельсінкі, а пізніше в зовсім скасована через Другої світової війни.