Вперше в Україні був виявлений новий скімінг пристрій типу “глибока вставка” для банкомату (на фото нижче). Для європейських країн це не новина, але в Україні вони раніше не зустрічалися, про що повідомляє EMA (Українська міжбанківська Асоціація членів платіжних систем).

Скіммінг пристрій “глибока вставка” розміщують в області картридера банкомату. Після вставки банківської пластикової карти в картрідер, пристрій зчитує дані з магнітної смуги карти. Даний скімінг пристрій відрізняється від звичайних тим, що зовні його не видно. Звичайні скіммінгові пристрої візуально помітні, вони злегка стирчать з картридера і найчастіше прикріплені до нього за допомогою клею, скотча або магніту. Але пристрій по типу “глибока вставка” практично неможливо помітити.

Скіммінг пристрій по типу

Скіммінг пристрій по типу “глибока вставка” Фото: ema.com.ua

Як захистити свої кошти від дій зловмисників? Скіммінг пристрої лише зчитують дані карти, які без пін-коду не несуть для шахраїв ніякої користі. Тому, при користуванні банкоматом потрібно максимально прикривати клавіатуру від сторонніх очей, щоб пін-код не побачили зловмисники. Теж саме необхідно робити і в супермаркетах та інших магазинах, де ви проводите оплату за допомогою банківської карти.