Кожного року цього дня, мільйони українців, щоб згадати та вшанувати пам’ять загиблих в роки голодоморів в України запалюють свічку. Таку акцію підтримують всі небайдужі та свідомі люди, тому приєднуйтесь і Ви – запали свічку на своєму підвіконні.

Довідка. Голодомор в Україні тривав з квітня 1932 до листопада 1933 . Саме за ці 17 місяців кривавих подій, штучно організованих радянською владою було знищено близько 4,5 млн українців. За свідченнями науковців та істориків, найбільш постраждали тодішні Харківська та Київська області. На них припадає 52,8% загиблих. Смертність в цих регіонах перевищувала середній рівень у 8-9 разів.

 Сьогодні, 26 листопада, на території Меморіалу, демонструватимуть фільми про Голодомор та відеозаписи спогадів людей, що пережили геноцид. У приміщенні музею будуть представлені свідчення очевидців, документальні виставки, інформаційні блоки, наповнені архівними документами, світлинами 1932 – 1933 років та мистецький проект “163” про масштаби людських втрат України від геноциду.

День пам’яті жертв голодоморів (26 листопада).