Учені з Великобританії зробили цікаве відкриття, в рамках наукової експедиції на норвезький полярних архіпелаг Шпіцберген вони знайшли стародавні залишки тропічного лісу. Залишки знайдених дерев ставилися до плауновідних, крім цього з’ясувалося, що вони представники екваторіальної флори і росли в цій місцевості приблизно 419-358 млн років тому. Візуально ці дерева були схожі на суміш папороті з пальмою. Стаття про данне відкриття була опублікована в науковому журналі Geology.

У ті далекі часи (девонський період) архіпелаг Шпіцберген розташовувався в тропічних широтах і це цілком пояснює знахідку учених. З плином років тектонічна плита, на якій був розміщений Шпіцберген, змістилася і тепер він знаходиться у водах Північного Льодовитого океану.

За сотні мільйонів років під пластами льоду ці дерева перетворилися на пласти вугілля, які і знайшли вчені. За версією наукових діячів, в девонського періоду рівень вуглекислого газу в земній атмосфері знизився в 15 разів, що дозволило деревам стати набагато вище, ніж вони були до цього (більше 4-х метрів у висоту). Крім цього дерева росли дуже щільно, відстань між ними була не більше 20 см.