Хто винайшов кулькову ручку? Ймовірно, що мало хто знає відповідь на це питання, але Google обов’язково підкаже. Вся справа в тому, що 29 вересня компанія “Гугл” випустила яскравий анімований дудл на честь угорського журналіста і винахідника Ласло Біро. Саме ця людина і створила колись кулькову ручку і сьогодні з дня його народження пройшло вже рівно 117 років.

Принцип роботи звичайної кулькової ручки датується ще кінцем XIX століття. Винайшов її угорець Ласло Біро в 1938 році! Цей чоловік працював журналістом і дуже багато писав пером, раз по раз залишаючи плями на папері і використовую чорнильницю. Це не дуже його влаштовувало, так що в один прекрасний день він спорудив кулькову ручку. На жаль, Біро запатентував свій винахід тільки в Аргентині та Угорщині, чого було недостатньо для всесвітньої слави і великого прибутку. Щоб вийти на світовий ринок йому було необхідно отримати патент у всіх країнах, так що в подальшому його ідею вкрали і запатентували в США.

У 1943 році американець Мілтон Рейнолдс патентує кулькову ручку в США і починає масове виробництво. Ця продукція продається просто неймовірно успішно, її купували тисячами. Ласло Біро намагався відсудити своє право на патент, але в підсумку програв процес…

Але все ж, справжнім винахідником кулькової ручки є саме Ласло Біро. Представляємо вашій увазі Google дудл на честь 117 років від дня його народження.

Google Doodle на честь винахідника кулькової ручки - Ласло Біро!

Google Doodle на честь винахідника кулькової ручки – Ласло Біро!