Дані метеорологів свідчать – почався найяскравіший зорепад 2016 року – Персеїди! Його найактивніша частина вже почалася і буде проходити з 11 по 13 серпня поточного року. Про що свідчить пост з офіційною групи гідрометцентру України.

Повідомляється, що кожну годину під час зорепаду Персеїди, падає до 200 зірок! На думку фахівців НАСА, в 2016 році цей зорепад повинен бути найяскравішим за останні роки. І цьому є пояснення, так як Земля проходить через щільну ділянку частинок міжпланетної речовини, яку залишила комета Свіфта-Таттла. І якщо зазвичай можна було б спостерігати до 80 метеорів ( “падаючих зірок” – ред.) щогодини, то на цей раз їх буде як мінімум 150.

Як утворюються ці “падаючі зірки” або метеори? Вони утворюються після проходження нашої планети крізь шлейф з пилових частинок, залишених вищевказаною кометою. Що стосується самої комети Свіфта-Таттла, то вона наближається до Землі дуже рідко, всього 1 раз в 135 років. Останній раз це відбулося в грудні 1992 року.

Щоб побачити зорепад Персеїди потрібно знайти на небі сузір’я Персей, що на даний момент можна побачити трохи вище зоряного скупчення Плеяди, в центрі східної частини неба.

Зорепад

Зорепад

Нагадаємо, раніше фахівці NASA показали рік з життя планети Земля всього за 1 хвилину.