Як подовжити життя? Це питання по суті є найважливішим і тим не менше, люди частіше скорочують своє життя. У цьому їм прекрасно допомагають шкідливі звички, стрес і неправильне харчування. Але як його продовжити? Вчені з університету Yale University знайшли спосіб, і він досить простий – потрібно читати! Кожна людина, яка регулярно читатиме книги, проживе як мінімум на пару років довше.

За даними експертів, щоб продовжити своє життя, кожен книголюб повинен приділяти читанню хоча б пів години в день. Досить мало, особливо якщо читання не викликає у людини туги, а навпаки приносить задоволення.

В ході дослідження було виявлено, що ті піддослідні, які читали за тиждень мінімум по 3.5 години, мають набагато більше шансів прожити наступні 12 років. Для цього експерименту вченим знадобилося 3500 добровольців.

Читати книжки набагато корисніше, ніж ви думаєте

Читати книжки набагато корисніше, ніж ви думаєте

Чому саме 12 років? Вся справа в тому, що в дослідженні брали участь люди похилого віку, віком понад 50 років. Вчені розділили їх на 3 групи. У першій групі знаходилися ті, хто взагалі не читають книг, в другій розмістили читаючих менше 3.5 годин в тижні і в третій – що читають понад 3.5 годин.

Експеримент тривав 12 років. За цей час фахівцям вдалося з’ясувати, що більше люблять читати жінки з хорошими статками і вищою освітою. Ну а рівень смертності тих, хто не любить читати, був вище на 23 відсотка.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про нову дату кінця світу.