Знімок зондом був зроблений 10 липня о 08.30 за київським часом, в той момент коли “Юнона” перебувала на відстані 4,3 млн км від поверхні Юпітера. На зображенні можна помітити атмосферні явища на поверхні планети, в тому числі: Велику червону пляму, супутники Юпітера – Іо, Європу та Ганімеду.

Довідка. “Юнона” – міжпланетний зонд, створений НАСА для дослідження Юпітера. Отримав таку назву в честь римської міфологічної богині Юнони, дружини Юпітера. Дата запуску зонда – 5 серпня 2011 року. Завдання – дослідження магнітного поля Юпітера та природи його полярного сяйва.

Запуск дослідницького зонда “Юнона” в 2011 році.

Треба сказати, що “Юнона” – перший космічний апарат, який зробив світлини північного та південного полюсів Юпітера. Такі важливі для науки знімки зонду вдалось зробити тільки після 5-річної подорожі до Юпітера.

Зонд передав першу після виходу на орбіту кольорову фотографію Юпітера

Зонд передав першу після виходу на орбіту кольорову фотографію Юпітера (twitter.com/NASA)

Ракета-носій Atlas-V з дослідницьким зондом “Юнона” вилетіла з мису Канаверал до Юпітера в серпні 2011 року. Варто відзначити, що апарат став другим штучним супутником після “Галілео” та 9-им космічним апаратом, який досяг Юпітера. Загальна вартість місії, за оцінками експертів, склала $1 млрд.