Зміна світового лідера, гора Джомолунгма більше не може вважатися найвищою в світі і виною тому – нова методика розрахунку. Тепер розрахунок ведеться від самого центру Землі і за цим показником в лідери виходить еквадорський згаслий вулкан Чімборасо.

Якщо враховувати новий спосіб розрахунку, то висота гори в Еквадорі – 6384 км (від центру Землі до вершини гори). За цим же показником Еверест нижче майже на 3 км і не потрапив навіть у топ-20 найвищих точок світу.

Згаслий вулкан Чімборасо

Згаслий вулкан Чімборасо

Але, якщо провести підрахунок звичним способом, то чисте лідерство належить, звичайно ж, горм Джомолунгма (Еверест). Її висота 8 кілометрів і 848 метрів над рівнем моря, проти 6 кілометрів 310 метрів у гори Чимборасо.

Джомолунгма (Еверест)

Джомолунгма (Еверест)

З чим це пов’язано? Насправді наша планета Земля – це не сфера ідеальної форми. Як можна побачити на анімації, до ідеальної форми дуже далеко, але такі реалії. Максимальний радіус Землі припадає на екватор, і як раз в одному градусі від нього і знаходиться Чимборасо. Так що в цьому показнику Еверест просто не може змагатися, тому що розташована гора на 27-й паралелі.

Ось як виглядає планета Земля

Ось як виглядає планета Земля