Це професійне свято всіх вчителів, викладачів і працівників сфери освіти.

Історичною передумовою для заснування цього дня стала подія, яка відбулася 5 жовтня 1966 року в Парижі Спеціальна міжурядова конференція про статус вчителів. У результаті 5 жовтня 1994 представниками ЮНЕСКО та Міжнародної організації праці підписали спеціальний документ “Рекомендації, що стосуються статусу вчителів”.

Всесвітній день вчителя відзначався вперше, і з тих пір святкові заходи незмінно проходять 5 жовтня, хоча в деяких країнах це свято відзначається в дні близькі до 5 жовтня. Головне, щоб святкування не співпали з осінніми канікулами в північній півкулі і з весняними канікулами – у південному.

Сьогодні, у Всесвітній день вчителя, ООН пропонує батькам і всім громадянам на хвилину задуматися про те, як змінив їхнє життя гарний учитель, пам’ять про якого вони зберегли.

ЮНЕСКО

ЮНЕСКО (www.mid.ru)

Згідно з даними Інституту статистики ЮНЕСКО, для забезпечення загальної початкової освіти (ЗПО) до 2030 року країнам необхідно залучити додатково 3,3 млн. вчителів. З нагоди Всесвітнього дня вчителя ЮНЕСКО та її партнери закликають усіх допомогти в поширенні інформації про те, що 5 жовтня відзначається Всесвітній день вчителя, а також про те, що інвестувати в вчителів означає інвестувати в майбутнє.