Вчені з США провели досить цікаве дослідження, в якому вирішили порівняти шиї жирафів, та інших їхніх предків і родичів, щоб нарешті з’ясувати звідки у цих кумедних тварин з’явилася така шия і як вона змінювалася в ході еволюції. Для цього дослідження науковим співробітникам знадобилося вивчити шийні хребці 71 тварини, серед яких жирафи, окапі (лісовий жираф з короткою шиєю), та 9 вимерлих видів жирафів і 2 сучасних.

Головна мета дослідників була одна – з’ясувати, звідки у цих тварин з’явилася така довга шия, так як у предків жирафів шия була звичайною. У результаті вчені з американського університету Nikos Solounias з’ясували, що ще 16 мільйонів років тому у предків жирафів було шийне подовження. Шийних хребців у жирафів стільки ж, скільки і у людини, але головна відмінність в тому, що вони на багато більші – приблизно 25,4 сантиметри. Після цього дослідники переключилися на вивчення третього хребця.

Окапі

Окапі

На думку науковців, близько 16 мільйонів років тому предки жирафів розкололися на 2 етапи еволюції шиї. Таким чином з’явилися окапі з короткими шиями, на іншій звичні нам жирафи з довгою шиєю.

Подовження шиї також проходило в 2 етапи. Спочатку приблизно 7 мільйонів років тому у самотеріев витягнулася верхня частина шиї, потім близько 1 мільйона років тому подовження відбулося в сторону хвоста. Саме в цей час і з’явилися звичні нам жирафи з довгою шиєю, третій шийний хребець у них в 9 разів більше ширини.