У далекому 1834 році, 8 лютого, в Тюменській області, місті Тобольськ, народився вчений Дмитро Менделєєв. Протягом всього свого життя він працював у багатьох областях науки, але головним і найвідомішим його відкриттям вважається періодичний закон хімічних елементів.

182 роки тому народився Дмитро Менделєєв

182 роки тому народився Дмитро Менделєєв

На честь 182 років від дня народження відомого хіміка, компанії Google зробила новий дудл. Але ми все ж розповімо вам кілька фактів про життя вченого.

  • Дмитро Менделєєв народився в багатодітній родині, що було рідкістю в ті часи серед російської інтелігенції. Вчений був 17-ою дитиною в сім’ї. На жаль, 8 його братів і сестер не дожили до його народження і померли ще в дитячому віці.
  • Майбутній відомий у всьому світі вчений погано вчився, залишався на другий рік, та й в цілому давалося навчання йому нелегко. Однак на старших курсах справи налагодилися і в підсумку Дмитро Менделєєв закінчив інститут із золотою медаллю.
  • Вчений любив працювати руками, в Росії він був відомий також як палітурник книг, крім цього його вважали найкращим майстром чемоданних справ.

Дмитро Менделєєв

Дмитро Менделєєв

  • Рушимо міфи – Менделєєв не винаходив горілку. 40-градусну горілку винайшли ще до 1865 року і вчений не має до цього ніякого відношення. На момент появи 40-градусної горілки в Росії (1843 рік), Дмитру було всього 9 років.
  • Менделєєв винайшов бездимний порох, але в Росії не встигли його запатентувати, що успішно зробили в США. У підсумку це призвело до того, що Росія купувала в 1914 році в США “менделеевский порох” за золото.
  • “Менделєвій” – хімічний елемент під номером 101, який названий на честь Дмитра Менделєєва.
  • Вчений першим заявив про те, що з нафти можна отримувати безліч хімічних продуктів і спалювати її в печах, це як мінімум нерозумно. Також Менделєєв придумав переганяти нафту за допомогою трубопроводу.