Учені, що працюють в національній метеорологічній службі Великобританії The Met Office, прийшли до висновку, що в найближчі 5 років температура на нашій планета продовжить збільшуватися. Як пишуть в авторитетному виданні The Guardian, це зростання буде викликане впливом Ель-Ніньо і постійними викидами парникових газів. Незважаючи на це, саме 2016 рік, найімовірніше, стане найспекотнішим в історії метеорологічних спостережень.

2016 рік може стати найспекотнішим в історії

2016 рік може стати найспекотнішим в історії

2017 рік не зможе стати найспекотнішим в історії через зворотного Ель-Ніньо процесу – Ла-Нінья (*тепла і холодна течія відповідно), це призведе до того, що в деяких куточках Землі стане трохи прохолодніше. Незважаючи на це, 2018-2020 роки стануть жаркіші, але експерти з The Met Office не можуть точно сказати, наскільки підніметься температура протягом цих років.

Глобальна температура в минулому 2015 році піднялася на 1 градус, що дозволило метеорологам назвати цей рік найспекотнішим в історії метеорологічних спостережень. Таке зростання температури було викликане впливом Ель-Ніньо, а також завдяки антропогенним чинникам. Крім цього 5-річний період, з 2011 по 2015 роки, визнаний найспекотнішим в історії метеоспостережень.

30 грудня 2015 року на Північному полюсі була зафіксована плюсова температура

30 грудня 2015 року на Північному полюсі була зафіксована плюсова температура

Також варто додати, що в грудні 2015 року на Північному полюсі спостерігалася плюсова температура. Метеорологи зафіксували 30-го грудня температуру в проміжку від -1 до +1,5 на величезній території навколо Північного полюса.