Вже багато десятиліть поспіль астрономи і вчені вели копітку роботу над вимірюванням маси нашої галактики – Чумацького Шляху і сусідньої галактики під назвою Андромеда. Однак через те, що раніше були недосконалі техніки вимірювань і застарілі математичні моделі, то отримати однозначну відповідь на вище поставлене питання було вельми складно, та й показники постійно суперечили один одному. Одні результати досліджень говорили, що Чумацький Шлях масивніше Андромеди, інші підкреслювали перевершених Андромеди над нашою галактикою, а треті доводили їх рівність.

Зіткнення галактик Андромеда і Чумацький Шлях

Зіткнення галактик Андромеда і Чумацький Шлях

Нещодавно в цьому напрямку почали працювати вчені-астрономи з США, Канади та Австралії. Для своїх досліджень вчені використовували новітні знання будови Всесвіту, галактик і їх будови. Це дало їм можливість якомога точніше визначити масу Андромеди і Чумацького Шляху.

Вчений-астроном Метью Уокер повідомив про те, що його група дослідників врахували відстань між галактиками, гравітаційні дані і взаємодія між космічними об’єктами. Завдяки цим знанням їм вдалося вперше за історію астрономії одночасно зробити такі розрахунки.

Провівши величезну кількість точних вимірювань різних параметрів Чумацького Шляху вчені з різних кінців світу прийшли до висновку, що наша галактика важить стільки, скільки важать 800000000000 Сонць. Також вчені підкреслили практично зі стовідсотковою впевненістю той факт, що галактика Андромеда за масою і розмірами більше Чумацького Шляху.