Історична довідка.Людина року” це конкурс визначних особистостей, груп, ідей або об’єктів, які щорічно, починаючи з 1927 року, публікує на своїй обкладинці американський журнал “Time”. Ця номінація визначається редакційним керівництвом журналу відповідно до позитивного чи негативного впливу на новини і на життя людства, окремої особистості протягом року.

Пані Меркель визнали “Людиною року” за її лідерську позицію у розв’язанні цілої низки кризових питань у регіоні: фінансового боргу Греції, проблеми біженців із Сирії та конфлікту на Сході України.

Обкладинка журналу "Time"

Обкладинка журналу “Time” (www.tvc.ru)

За словами головного редактора журналу Time Ненсі Гіббс: “Меркель вимагає від своєї країни більше, ніж будь-який політик насмілився б, твердо стоїть проти тиранії та є стійким моральним лідером у світі”.

Ненсі Гіббс

Ненсі Гіббс (www.ntv.ru)

Найближчими конкуренти пані Меркель у рейтингу журналу були: лідер Ісламської Держави Абу Бакр аль-Багдаді та кандидат на посаду президента США Дональда Трампа.

Крім того до сімки фіналістів та претендентів на звання “Людини року-2015” також увійшли рух проти насилля над афроамериканцями Black Lives Matter та засновник сервісу таксі Uber Тревіс Каланік.