Рівно 41 рік тому археологами був знайдений скелет жіночої особини австралопітека, на честь чого Google зробив незвичайний дудл. Скелет був знайдений американо-французькою експедицією в 1974 році в долині річки Аваш (Ефіопія), за даними археологів даний австралопітек проживав на території Африки багато мільйонів років тому. Керував експедицією Дональд Джохансон – куратор музею природної історії Клівленда.

Дудл на честь Люсі

Дудл на честь Люсі

Австралопітека назвали Люсі, на честь відомої пісні легендарної групи The Beatles – Lucy in the Sky with Diamonds. Вся справа в тому, що саме ця пісня звучала в магнітофоні археологів під час розкопок. За даними вчених, Люсі жила 3,2 мільйона років тому і загинула у віці 25-30 років. По суті, Люсі – це перший представник виду, відомий науці на даний момент.

Важила Люсі 27 кілограм, її зріст складав 105 сантиметрів, обсяг мозку – приблизно 400 см³. Найімовірніше представники даного виду були прямоходячими, так як кістки кінцівок по функціональності були дуже схожі на людські. В цілому палеонтологи вважають, що афарскі австралопітеки цілком могли бути предками Homo.

 Скелет австралопітека Люсі

Скелет австралопітека Люсі