Актриса Хеді Ламарр народилася в Австрії (Відень), вона має українські та угорські корені. Мама майбутньої відомої актриси і винахідниці народилася в Будапешті, а батько родом зі Львова. Ламарр вступила до театральної школи в 16 років і в цьому ж віці відбувся її дебют у кіно, стрічка називалася “Дівчина в нічному клубі”.

Уже в 19 років Хеді стала відомою в усьому світі, завдяки фільму “Екстаз”, режисера Густава Махато. У цьому фільмі вона знімалася всього 10 хвилин, але дана сцена викликала бурю емоцій. Ламарр в сцені кіно купалася оголена в лісовому озері, що за сучасними мірками виглядає зовсім вже невинно, але в 1933 році це було неприйнятно і за це фільм на кілька років був заборонений в прокаті. У тому ж 1933 році актриса вийшла заміж за мільйонера, який займався зброєю, Фріца Мандла.

Шлюб тривав всього 4 роки, після чого Ламарр була змушена втекти в Нью-Йорк, де підписала контракт зі студією MGM. У Голлівуді актриса зіграла в безлічі фільмів і знімалася аж до 1958 року. Що ж стосується заміжжя, то Хеді виходила заміж 6 разів і мала 3-х дітей.

Дудл на честь дня народження Хеді Ламарр

Дудл на честь дня народження Хеді Ламарр

Кіно було не єдиним захопленням Хеді Ламарр, крім нього вона була винахідницею. Саме їй в 1942 році було запатентовано систему, яка дозволяла дистанційно керувати торпедами. Крім цього Ламарр отримала патент на розробку, що стала надалі основою для зв’язку з розширений спектром. Тепер ця розробка використовується практично всюди, від Wi-Fi до мобільних телефонів. Завдяки цим винаходам Хеді Ламарр у 2014 році внесли до Зали Слави Винахідників.

Ламарр в 52-річному віці хотіла повернутися в кіно, але через її жорсткого характеру і відверто невтішні висловлювання у бік Голлівуду вона нажила багато ворогів, що стали на шляху актриси в цей момент.

Пішла з життя Хеді Ламарр 19 січня 2000 в США, на момент смерті актрисі було 86 років.