Винахідник саксофона Адольф Сакс народився 6 листопада 1814 року в Бельгії. За своє життя великий бельгійський винахідник удосконалив безліч духовних інструментів, а також створив саксгорни – музичні інструменти для військових духових оркестрів. Але прославився винахідник найбільше завдяки створенню саксофона.

Дудл на честь дня народження Адольфа Сакса

Дудл на честь дня народження Адольфа Сакса

Для винаходу саксофона Сакс замінив у кларнеті дерево на метал, додав більш зручний мундштук, а також замінив розтин, після чого інструмент став більш розширеним в нижній частині. Крім цього інструмент був забезпечений новою флейтовою і гобойною аплікатурою.

Всього за 5 місяців до того як Адольф Сакс мав отримати патент на саксофон, винахідник програв справу в суді і був звинувачений у фальсифікації і шахрайстві. За рішенням суду, музичний інструмент саксофон не існує і не може існувати в принципі.

У Франції саксофон вразив кращих композиторів країни, які з захопленням зустріли новий інструмент. А сам Адольф Сакс, починаючи з 1857 року, став викладати клас саксофона у Паризькій консерваторії. Крім цього Сакс видав підручники по грі на всіх інструментах, які він винайшов.

Але життя у бельгійця було нелегким і багато майстрів інструментів все частіше подавали на винахідника до суду, звинувачуючи його в плагіаті. Постійні витрати на судові позови розорили Адольфа Сакса і його фірма збанкрутувала, а постійний стрес підірвав його здоров’я.

Сакс прожив довге життя і в 79 років помер у бідності, так і не доживши до джазу.