До настання зими залишаються лічені дні, вночі температура падає нижче нуля і у випадку дощу – ожеледі не уникнути, та й сніг може нагрянути в будь-який момент. Тому автомобілістам саме час серйозно задуматися про зміну літньої гуми на зимову, адже “всесезонку” експерти вкрай не рекомендують використовувати. Інформація на цю тему була дуже толково описана в блозі про страхування strahovka.net.

Зима близько! А значить саме час задуматися про зміну гуми

Зима близько! А значить саме час задуматися про зміну гуми

І так, почнемо з головного питання: “У чому ж відмінності літньої гуми від зимової?”

Літня гума жорсткіше зимової, ну а зимова відповідно більш м’яка. Тому в теплу пору року при температурі більше +10 зимова гума гірше працює через перегрів від асфальту і сонця. У результаті малюнок протектора стирається набагато швидше, а шипована гума при такій температурі і після дощу збільшує гальмівний шлях на асфальті.

Але коли ж найкраще міняти гуму?

В даному випадку все залежить від температури повітря. Якщо на вулиці тривалий час температура тримається в середньому на позначці в 5 градусів тепла, то це можна вважати оптимальним часом. І не варто загострювати увагу на тому, що вдень на градуснику може бути і +10, так як для осіннього періоду нічні заморозки є цілком звичайним явищем.

А от з зимової на літню гуму варто переходити тоді, коли температура повітря в середньому перевалить вже за позначку в +7 градусів.

Заміри глибини протектора на покришці

Заміри глибини протектора на покришці

За яких обставин потрібно оновлювати покришки?

Час міняти гуму настало і дозрів важливе питання: “А чи варто оновлювати покришки або ж перенести це питання на наступний сезон?”

При проведенні техогляду автомобіля за ГОСТом повинна бути певна висота протектора на гумі. Так на літніх покришках вона повинна бути не менше 1,6 мм, а на зимових – 4 мм. При цьому на думку фахівців, гуму краще міняти в ситуації, коли на літніх протектор стерся до 2 мм, а на зимових покришках до тих же 4-х мм.

Ще одна важлива порада експертів. Не варто купувати “всесезонку”, так як такі шини є гірше, як літніх, так і зимових і в цілому поступаються їм за споживчим якостям.