Буквально всі люди приблизно розуміють, як готується пиво і що воно з себе представляє. Але ось його історію і пов’язані з ним традиції знають одиниці.

  • Виявляється, що пиво винайшли ще в Єгипті. Однак пити їм його доводилося тільки через соломинку, так як стародавні єгиптяни не змогли знайти спосіб для його фільтрації. Деякі з найбагатших жителів Єгипту того часу навіть могли дозволити собі пити цей напій із золотої соломинки.
  • Колись навіть була традиція, яка називалася “Пивний місяць“. У цей час тесть дозволяв нареченому своєї дочки пити пиво скільки завгодно протягом усього місяця. Однак було це 4000 років тому і у Вавилоні, до наших днів традиція, на жаль, не дійшла.
  • У місті Гданськ, що в Польщі, навіть є “пивний дзвін“. Пивним закладам колись дозволялося відкриватися тільки після його дзвону.

Тільки після дзвону у Гданську раніше можна було відкривати пивні заклади

Тільки після дзвону у Гданську раніше можна було відкривати пивні заклади

  • Англійські паби славляться і зараз, але в старовину в них можна було випити пива з незвичайних керамічних кухлів зі свистками в ручках. Таким чином відвідувач міг не кричати на весь паб про добавку, а просто свіснуть. Але таку кружку заслуговували лише постійні клієнти.
  • У чеському місті Трутнов в 16 столітті були годинники, які повідомляли всім любителям пива про закінчення часу на відвідування пивних. За порушення режиму покладався штраф, а за пропуск другого дзвінка годинника пиволюбам суд міг заборонити відвідувати пивні на цілий рік.
  • У японському місті Матсушіро є оголошення, яке свідчить, що у разі землетрусу силою до 3-х балів (вимірюється за японською шкалою) клієнт закладу може безкоштовно отримати 1 кухоль пива.
  • Але серед усіх фактів особливо виділяється ситуація в Замбії, там пивом борються з гризунами. Африканські чаклуни придумали нехитрий спосіб винищити гризунів, для цього потрібно в миску з молоком додати пива і залишити в будинку на ніч. Вранці п’яні щури та інша живність не пручається і їх можна ловити.