Вчений і психолог з Великобританії Адріан Фернхем взявся за дуже незвичайне, але в теж час корисне дослідження. Він вирішив розкрити секрет ідеального подарунка для друзів або близьких. Допомагало Фернхем в даному дослідженні 122 людини.

Перед добровольцями була поставлена ​​наступна задача – підібрати на свій смак один трек з каталогу iTunes і піднести цей маленький “презент” своєму другу чи родичу. Після цього у одержувачів поцікавилися, наскільки їм сподобався даний подарунок. Виявилося, що пісні, обрані з урахуванням смаків одержувача, сподобалися їм набагато менше ніж ті, які учасник експерименту підбирав, покладаючись на особисті музичні вподобання.

Психолог не радить дарувати одразу кілька подарунків

Психолог не радить дарувати одразу кілька подарунків

Також Адріан Фернхем порадив не дарувати кілька подарунків одразу, тим більше, якщо вони відрізняються за ціною. У такому випадку одержувач в цілому “здешевить” даний подарунок. Але не варто дарувати і щось дуже дороге, так як це може збентежити одержувача і зобов’язати його наступного разу дарувати теж щось з даної цінової політики.

Ну і наостанок, психолог дав пораду чоловікам. Своїм улюбленим не варто дарувати дуже цінні та унікальні речі, так як деякі жінки можуть сприйняти такий подарунок неправильно і порахувати його як щось, що зобов’язує до певних дій у відповідь. Після чого навіть милі і романтичні, але недорогі подарунки, можуть оцінити, як прояв жадібності.