З самого ранку, 6 липня, автомобільних рух у центрі Києва було обмежено, вулицю Грушевського перекрито. Було сформовано дві колони мітингувальників, які рухалися наступними напрямками: перша колона – від парку Слави до будівлі Верховної Ради України, друга – від парку Шевченка в бік вулиці Грушевського до Верховної Ради. Обидві колони об’єдналися біля головної споруди України, й рушили до Кабміну, де і відбувся основний мітинг та спілкування з представниками уряду та українського парламенту.

Серед учасників Всеукраїнського тарифного маршу – представники різних міст України, профспілки тощо. Українці вимагають від уряду невідкладно провести реформу оплати праці та встановити мінімальну заробітну платню у розмірі не менш 3067 грн. Також однією із вимог є скасування підвищення цін на газ та тарифи.

Всеукраїнський тарифний марш в столиці України

Всеукраїнський тарифний марш в столиці України (112.ua)

Основне гасло мітингувальників – “Європейським цінам – європейські зарплати”. З-за маршу було перекрито автомобільних рух в Києві, протестувальників зібралось декілька тисяч. В натовпі звучать різні гасла, навіть досить радикальні – уряд проводить “тарифний геноцид”.

Мітингувальники зібралися біля стін Верховної Ради

Мітингувальники зібралися біля стін Верховної Ради (112.ua)

Нагадаємо, що з 1 травня 2016 року в Україні діють нові ціни на газ. Граничний рівень роздрібних цін на природний газ встановлений на рівні 6879 грн за 1 тис. куб. м. Ціна утворюється з урахуванням оптової ціни, середньозваженого тарифу на транспортування (219 грн), середньозваженого тарифу на розподіл (513,7 грн) та торгової націнки постачальника (57,4 грн) за 1 тис. куб. м.

Всеукраїнський тарифний марш

Всеукраїнський тарифний марш (112.ua)

Раніше НКРЭКУ підвищила тарифи на тепло для населення з липня майже вдвічі. Також з 1 липня подорожчала гаряча вода, вартість буде залежати від постачальника послуги гарячого водопостачання й наявності рушникосушки.

В Києві пройшов марш протесту проти підвищення комунальних платежів (06.07.2016).