Як повідомляють експерти, зміна тарифу на газ це прямий наслідок чергового траншу МВФ для України. Ще 1 жовтня 2015 року уряд вніс зміни в постанову №758, щоб встановити ціну природного газу на рівні 100% паритету до ціни імпортного природного газу (паритет імпорту –  це ціна імпортного газу з ПДВ та плюс вартість транспортування газу).

Нагадаємо, раніше ціна на газ для населення становила 7178 грн. Однак на опалювальний сезон (з 1 жовтня до 30 квітня) населення отримувало 1200 кубів за пільговою ціною у 3600 грн за тисячу кубометрів. Відповідно до внесених змін пільгова ціна тепер буде скасована та встановлена єдина ціна для всіх споживачів – на рівні 6879 грн.

Ціна на опалення та гарячу воду

Також, з 1 травня 2016 року встановлюється оптова ціна газу 4942 грн за тисячу кубометрів. За цією оптовою ціною НАК “Нафтогаз” й буде поставляти газ для виробництва теплової енергії для опалення та постачання гарячої води. Це ціна без урахування транспортування та розподілу газу, а також податків й зборів. Роздрібна ціна для Теплокомуненерго становитиме 6810 грн.

Складові ціни на газ. Інфографіка Мінекономрозвитку

Складові ціни на газ. Інфографіка Мінекономрозвитку (espresso.tv)


Субсидії

В той же час Володимир Гройсман запевнив українців, що незаможні громадяни не постраждають від підвищення тарифів на газ. Відповідну заяву зробив прем’єр-міністр під час брифінгу.

“Ми маємо припинити цю несправедливість й потурбуватись за кожного громадянина, якому сьогодні важко. Система субсидій буде настільки ефективною, що ті, хто не має високого доходу, будуть захищені державою адресно”.

Гройсман: з 1 травня ціна на газ збільшується й  буде однаковою як для населення так і для підприємств.

У Мінсоцполітики вже гостро відреагували на підняття тарифів й заявили, що грошей на субсидії може не вистачити. На сьогодні субсидії від держави отримують 36% споживачів (5,5 млн сімей).

За словами директора Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталія Музиченка після нових тарифів кількість бажаючих отримати субсидію може зрости на 50%