У США були вибрані кращі фільми і актори 2015 року. Переможців у різних номінаціях оповістила впливова організація “Національна рада кінокритиків США” (National Board of Review of Motion Pictures). На думку кінокритиків, стрічка “Божевільний Макс: Дорога люті“, яку зняв Джордж Міллер, є “Фільмом року“, а Рідлі Скотт визнан кращим режисером за фільм “Марсіанин“.

Метт Деймон у фільмі Рідлі Скотта

Метт Деймон у фільмі Рідлі Скотта “Марсіанин”

Картина Рідлі Скотта “Марсіанин” відзначилася ще раз, адже в ній знявся Метт Деймон, який у підсумку став “Кращим актором” року. Перемогу в номінації “Краща актриса” дісталася виконавиці головної ролі у фільмі “Кімната” Брі Ларсон.

Кращою актрисою другого плану” стала Дженніфер Джейсон Лі, яка знялася у фільмі Квентіна Тарантіно “Мерзенна Вісімка”. Нагорода за “Кращий оригінальний сценарій” також дісталася картині Тарантіно. Не забули критики і про Сільвестра Сталлоне, його роль у фільмі “Крід: Спадщина Роккі” стала кращою серед акторів другого плану.

Квентін Тарантіно готовий здивувати глядачів своїм новим шедевром -

Квентін Тарантіно готовий здивувати глядачів своїм новим шедевром – “Мерзенна вісімка”

Кращою документалкою визнана стрічка про Еммі Уайнхаус – “Емі“, “Краща іноземна стрічка” – “Син Соло” (Угорщина). Серед акторських ансамблів найяскравіший виявився у фільмі “Гра на зниження“, де знялися такі голлівудські актори як: Бред Пітт, Крістіан Бейл, Стів Керелл і Райан Гослінг. Мультфільм “Головоломка” визнаний критиками кращим анімаційним фільмом 2015 року.

“Національна рада кінокритиків США” була заснована в далекому 1909 році

Вручать премії переможцям 5 січня 2016 року під час церемонії в Нью-Йорку.

Довідка. National Board Of Review – є однією з найвпливовіших організацій кінокритиків у світі. Вона була заснована в 1909 році, премію Ради кінокритиків стали вручати лише через 20 років – у 1929 році.

Нагадаємо, нещодавно популярний журнал Forbes опублікував список найбільш провальних фільмів року, що минає.