Не так давно на телеканалі “1+1” вийшов документальний проект “Україна. Повернення своєї історії”, який можна подивитися онлайн на нашому сайті. У цій стрічці автори і вчені з медичного Університет ім. Карола Марцинковського вперше відобразили зовнішність дружини Ярослава Мудрого – Інгігерди. Вони змогли це зробити завдяки останкам з саркофага, що знаходиться в Софійському соборі в Києві. Така подія викликала інтерес не тільки в рамках України, а й за кордоном.

Проект “Інгігерда” прокоментувала гендіпродюсер “1+1 Продакшн” Вікторія Лезіна:

“Ми збираємося розповісти про наше “Величне століття” і, головне, про роль в цій історії сильної жінки. Нам є що розповісти про Київську Русь і ця епоха викликає у нас великий інтерес. Цей проект повинен вийти дуже масштабним і відкритим, тому ми чекаємо взаємодії з іншими продакшинами, а також історичними інститутами. Проект “Україна. Повернення своєї історії “ніколи б не вийшов таким масштабним, без підтримки кращих експертів своєї справи”.

Історична драма “Інгігерда” відкриє телеглядачам подробиці про характер і всю життєву історію шведської принцеси, яка стала знаковою персоною для Київської Русі в XI столітті. Це історія про красиву і сильну жінку, яка була дуже закохана в короля Норвегії Олафа Святого, проте її проти волі віддали заміж за київського князя Ярослава Мудрого.