Про смерть відомого російського та американського скульптура повідомили його друзі в соціальних мережах, а одним із перших хто це зробив, був журналіст Олег Сулькин.

За словами близьких Ернста Нєізвєстного, його смерть була раптовою. Ще два дня тому він себе почував нормально, а потім відчув сильні болі у шлунку і в понеділок (8 серпня) був госпіталізований до лікарні “Стоуні Брук” (Нью-Йорк), а вже 9 серпня, вранці, лікарі констатували смерть.

Довідка. Ернст Нєізвєстний – народився в 1925 році, в кінці Другої світової війни був важко поранений і його навіть помилково вважали загиблим, тому “посмертно” нагородили орденом Червоної Зірки. У 1955 році він став членом секції скульпторів Московського відділення Союзу художників СРСР. У 1976 році Неізвєстний емігрує до Швейцарії, а згодом переїжджає до США (Нью-Йорк). Найбільш відомі його роботи: “Прометей” (1966), зведений в піонерському таборі “Артек” на камінні, привезеному дітьми з 83 країн світу; “Золота дитина” – бронзова скульптура, яку подарував місту Одесі; “Маска скорботи” – монументальна скульптура заввишки 15 м, присвячена жертвам репресій у СРСР, яка знаходиться в Магадані.

Ернст Нєізвєстний

Ернст Нєізвєстний (nashural.ru)

Родичі ще не вирішили, де буде похований всесвітньо відомий митець. Вся культурологічна та мистецька громада висловлює співчуття родичам та близьким скульптора.