Іскандер Фазіль народився 6 березня 1929 року в Сухумі в сім’ї колишнього власника цегляного заводу іранського походження. В 1938 році його батько був депортований з СРСР. Іскандер виховувався родичами його матері-абхазки в селі Чегема.

Після закінчення інституту Фазіль працював журналістом та редактором у Брянську та Курську. Його кар’єрний підйом відбувся після роботи у відділенні Держіздату Абхазії.

Іскандер Фазіль

Іскандер Фазіль (liveinternet.ru)

Іскандер Фазіль був одним із редакторів журналу “Метрополь”, де  було надруковано його повість “Маленький гігант великого сексу”. За свою письменницьку діяльність, яка часом суперечила догмам комунізму, був покараний відлученням від можливості друкуватися в офіційних виданнях. Заборону зняли лише 1984 році. Його найбільш відомі твори “Сандро з Чегема”, “Кролики та удави”, “Людина та її околиці”, “Тринадцятий подвиг Геракла”, “Початок”, “Софічка” та інші. Всі свої твори він друкував на друкарській машинці. Останні роки йому в роботі допомагала його помічниця.

Російський письменник Іскандер Фазіль

Російський письменник Іскандер Фазіль (lichnosti.net)

Сьогодні його ім’ям названа колишня московська бібліотека сімейного читання № 185, нині – бібліотека № 202 “Культурний центр Фазіля Іскандера”.