В останні роки в Україні досить серйозний галас піднявся навколо нелегального видобутку бурштину на півночі країни. Люди не шанують закони і добувають ці камені щодня по 24 години на добу, при цьому правоохоронні органи ніяк не можуть на це вплинути. Або ж просто не хочуть. Нелегальні видобувачі не тільки порушують закони країни, а й завдають катастрофічну шкоду природі.

Якщо в США, і деяких інших країнах, існує “золота лихоманка”, то безліч українців заразила “бурштинова”. У видобутку беруть участь навіть діти, яким більше нічого в житті не потрібно, їх мрії на 100% зайняті лише цим “сонячним каменем”. Однак, швидкий і нелегальний заробіток приносить і безліч хвороб.

Як заявляє автор стрічки “Покоління Бурштин” Ірина Каблучко:

“Всі ці діти зараз проживають в якомусь своєму, паралельному світі. Їх голови зайняті лише бурштином, який всюди: в їх жартах, піснях, зошитах і всьому іншому. Україна втрачає не тільки гроші, але і своє майбутнє покоління”.

Саме про таких дітей, які видобувають бурштин, і піде мова в документальному фільмі “Покоління Бурштин“. Покажуть проект на телеканалі “Україна”, 16 липня о 19:45.