Південнокорейська письменниця Хан Канг отримала премію за роман “Вегетаріанець”. У книзі розповідається про дівчину, яка стала вегетаріанкою через незвичайний сон. Сім’я вважала її божевільною і відправила на лікування в психіатричну лікарню, де з нею відбуваються незрозумілі речі.

Роман "Вегетаріанець"

Роман “Вегетаріанець” (wordswithoutborders.org)

Зауважимо, що до списку Букерівської премії увійшли: лауреат Нобелівської премії з літератури за 2006 рік Орхан Памук (Туреччина), Жозе Едуарду Агуалуза (Ангола), Ян Лянке (Китай), Роберт Ситалер (Австрія), Олена Ферранте (Італія) і майбутня володарка нагороди Хан Канг (Південна Корея).

Букерівська премія є однією з найпрестижніших премій в англомовній літературі. Вона присуджується з 1969 року. Спочатку для її отримання автору необхідно було проживати в одній з країн Співдружності націй (Великобританія і колишні колонії), Ірландії чи Зімбабве. У 2013 році Фондом Букерівської премії було вирішено присуджувати її незалежно від громадянства письменника. Єдиною умовою залишилось – книга повинна бути написана англійською мовою й опублікована у Великобританії.