Перший епізод саги “Гра престолів 6” вийшов на телеекрани і відразу ж побив по результатам пошуку всі попередні рекорди серіалу. Як заявляють закордонні ЗМІ, глядацька аудиторія першого епізоду “Червона жінка” – найбільша за всю історію “Гри престолів”. Наприклад, якщо попередній рекорд належав останній серії 5-го сезону (10.3 млн глядачів), то перший епізод 6-го сезону зібрав біля екранів – 10.7 мільйонів чоловік. Варто відзначити, що пілотний епізод “Гри престолів”, що вийшов на екрани ще в 2011 році, подивилося всього 2.2 млн глядачів.

Додамо, що цифра 10.7 млн – це телевізійна аудиторія, але є і аудиторія в інтернеті. За даними Guardian, в перші 12 годин після виходу нового епізоду, його завантажило понад 200 тисяч користувачів різних торрент-трекерів. Найбільше піратів виявилося в Австралії (12.5%), трохи менше в Індії (9.7%), США на третьому місці (8.5%) і на четвертому місці Британія (6.9%). Нагадаємо, в 1-му епізоді “Гра престолів 6” стала відома доля Джона Сноу. Можливо це і є причиною такої популярності?

Довідка. Серіал “Гра престолів” вже 5 років радує глядачів екранізацією книг Джорджа Мартіна. Американська фентезі-драма виграла безліч престижних нагород і з кожним сезоном стає лише популярнішою.