Історичні етюди.

В 1893 р. Микола Давидов, справжній знавець пейзажного дизайну, дав старт будівництву парку “Веселі Боковеньки” (за назвою річки), на місці якого нині розмістився дендропарк в Кіровограді. Давидов був дуже романтичної людиною, і як повідомляють перекази, закласти парк, його спонукала любов до сусідської дівчинки, яка, на жаль, не відповідала йому взаємністю.

Дендропарк в Кіровограді. План-схема

Дендропарк в Кіровограді. План-схема

Треба сказати, що ідея створення дендропарку стала сенсом життя Миколи Львовича. Він об’їздив безліч країн по всій Європі, знайомлячись з особливостями дизайну та розвитку паркової архітектури. Під час цих мандрів він зустрів відомого паркознавцем Регеля. Саме під його керівництвом була закінчена перша частина будівництва. Після цього, роботи з облаштування парку не припинялися ще протягом 25 років.

Алея тюльпанів

Алея тюльпанів

Після революції 1917 р Микола Давидов був змушений переїхати до Одеси, але все одно постійно цікавився долею парку й вів переписку з керуючим. На початку 20-х років парк перебував під загрозою вирубки, але на його захист стали жителі навколишніх сіл, які не тільки захистили це місце, але й добилися повернення Давидова. Помітно постарівши, він продовжив свою справу з облаштування одного з найкрасивіших парків в Україні, який живе й донині. Ви можете пересвідчитись на власні очі, що це неймовірна пам’ятка садово-паркової архітектури, лише завітавши до Кіровограду.

Кіровоград. Дендропарк. Алеї тюльпанів (квітень 2016).

В кінці XX ст. дендропарк в Кіровограді отримав звання пам’ятника садово-паркової архітектури. Починаючи з 2001 року дендропарк почав виходити із забуття. В ньому побудували атракціони та дитячі майданчики, оновили зелену зону й місця для пікніків. Крім того, на території розташувалися кілька затишних ресторанчиків та кафе. А справжньою родзинкою парку стали 100 тис. тюльпанів, які щороку в кінці квітня створюють картину невимовної краси. Сьогодні Кіровоград це справжня Мекка для шанувальників квітів та весняної краси.