Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року, з тих пір пройшло вже 30 років. До цієї серйозної дати телеканал “Інтер” підготував цикл документальних сюжетів “Чорнобиль. 30 років потому“, які будуть виходити на екрани починаючи з 19 по 26 квітня, в рамках програми “Ранок з “Інтером”.

В одну мить, 26 квітня 2016 року, весь світ був приголомшений страшною новиною – сталася аварія на четвертому енергоблоці ЧАЕС. Що стало однією з найжахливіших техногенних катастроф у світі. З тих пір пройшло три десятка років, пішли з життя тисячі людей, які допомагали ліквідувати наслідки аварії. Завдяки сюжетам “Чорнобиль. 30 років потому” буде відновлена хронологія трагедії, в документальному циклі беруть участь очевидці аварії і учасники тих страшних подій на ЧАЕС. Крім цього глядачі зможуть побачити, як з тих самих пір змінилася зона відчуження, адже в ній все ще живуть люди.

Зона відчуження -

Зона відчуження – “Чорнобиль. 30 років потому”

Один з героїв “Чорнобиль. 30 років потому” – Іван Гладуш, генерал і міністр МВС УРСР. Цей чоловік в 1986 році був керівником рятувальної операції і саме він, не чекаючи наказу “верхівки” віддав команду на термінову евакуацію людей, чим врятував багато життів. Інший герой – Олексій Бреус – оператор пульта управління четвертого блоку ЧАЕС, який став після цієї катастрофи художником.

Кадр з

Кадр з “Чорнобиль. 30 років по тому “

Дивіться онлайн перший випуск документального циклу сюжетів “Чорнобиль. 30 років потому” за 19.04.2016: