Перевірте себе, чи справді Ви все знаєте про великого Кобзаря?

1 факт. Кобзареві встановлено рекордну кількість пам’ятників.

На території від Бразилії до Китаю, Тарасові Шевченкові встановлено 1384 пам’ятники. Він посідає друге місце, після Ісуса Христа. Тривалий час конкуренцію Шевченкові складав лише Володимир Ленін, але останнім часом, в результаті процесу декомунізації, перевага точно на боці Кобзаря. На території України – 1256 монументи, близько півсотні розмістились в 35 країнах світу.

Пам’ятник Тарасу Шевченку, Вашингтон

Пам’ятник Тарасу Шевченку, Вашингтон (comments.ua)

2 факт. “Кобзар” в мініатюрі.

Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку “Кобзар”, розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

Кобзар. Найменша в світі книга. Розмір 0.6 мм. Книга має 12 сторінок

Кобзар. Найменша в світі книга. Розмір 0.6 мм. Книга має 12 сторінок (web-mate.ucoz.ru)

3 факт. Шевченко на грошах “невизнаної республіки”.

У 1995 році на території невизнаної Придністровської Молдавської Республіки була введена банкнота в 50 рублів. На лицьовій стороні – портрет українського гетьмана Богдана Хмельницького, а на звороті – пам’ятник Тарасу Шевченку перед будівлею університету в Тирасполі.

Шевченко, 50 рублей

Шевченко, 50 рублей (vchos.blog.net.ua)

4 факт. Шевченко є на Меркурії.

У 1973-1975 роках автоматична станція “Марінер-10” тричі пролітала поблизу Меркурія та провела його фотографування. Було виявлено, що поверхню планети покривають кратери різних розмірів. За правилами Міжнародного астрономічного союзу їх назвали в честь художників, музикантів, письменників і поетів. Таким чином один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я нашого Тараса Григоровича. Діаметр кратера Шевченко – 137 км.

Кратери на Меркурії

Кратери на Меркурії (24tv.ua)

5 факт. Твори Шевченка перекладені на мову есперанто.

Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Серед них – японська, корейська, арабська та міжнародна мова есперанто. Найбільше перекладів було здійснено російською, німецькою, польською, англійською мовами.

6 факт. У Шевченка був син.

Кобзар мав дружні стосунки з українським вченим Михайлом Максимовичем. Під час відвідин його у Москві познайомився з його молодою дружиною Марією. Жінка обіцяла посприяти у пошуках нареченої для поета. Але несподівано, стосунки зав’язалися і між ними, причому дуже тісні. Через дев’ять місяців після відвідин поета у Марії народився син. І це тоді, коли дуже довго у подружжя Максимовичів власних дітей не було.