У 2016 році жителі України зможуть подивитися церемонію вручення премії “Оскар” (Oscar) в прямому ефірі. Права на трансляцію найпрестижнішої кінопремії купив телеканал “Україна”. 88-я церемонія вручення “Оскара” відбудеться 28 лютого в Лос-Анджелесі (Каліфорнія), таким чином в Україні на момент старту трансляції буде пізня ніч. На ТРК “Україна” пряма трансляція розпочнеться 29 лютого о 02:00 ранку за київським часом.

Ведучим церемонії знову стане комік Кріс Рок, який в 2005 році вже був у цій ролі. Місце проведення – голлівудський кіноцентр Dolby Theatre. На телеканалі “Україна” “оскароносний” марафон проведуть ведучі програми “Зоряний шлях” Олександр Скічко та Альона Вінницька.

Що стосується номінантів з України, то в 2016 році вперше в історії серед топ-5 номінантів буде присутній і наш фільм – документальна картина “Зима в вогні“. Стрічка буде боротися в номінації “Кращий документальний фільм”.

Ну і як вже стало прийнято в останні роки, головним питанням церемонії “Оскар” залишається: “Чи отримає Леонардо Ді Капріо свій довгоочікуваний “Оскар”?”. І в цьому році він дуже близький до цієї престижної нагороди. Повний список номінантів ми публікували раніше.

Нова статуетка

Нова статуетка “Оскар” (polichtallix.com)

Також в 2016 році змінився дизайн статуетки “Оскар”, тепер вона знову виглядає як в далекому 1929 році. Американська академія вирішила змінити підрядника, який трудився в останні кілька десятиліть над виготовленням статуеток, і найняла фірму з Нью-Йорка Polich Tallix Fine Art Foundry. Дизайном займався художник з компанії MGM Седрік Гіббонс.