Драма-феєрія “Лісова пісня” Лесі Українки по суті є гімном єднання людини з природою. Сьогодні, 25-го лютого, в честь дня народження Лесі Українки компанія Google випустила новий дудл з зображенням сцени з цієї драми, на зображенні присутній молодий хлопець Лукаш і лісова Мавка.

“Гугл” дудл “Лісова пісня” в честь дня народження Лесі Українки

Лісова пісня” розповідає про велич духовного, про складні і болісні шляхи людини до щастя. В основі цієї драми-феєрії лежить українська міфологія, з тих пір цей твір став шедевром не тільки в української літератури, а й отримал визнання у всьому світі.

Українська поетеса Леся Українка (ім’я при народженні Лариса Косач-Квітка) народилася в 1871 році в житомирській області, місто Новоград-Волинський. Свій творчий шлях поетеса почала ще в 9-річному віці. Великий вплив на Лесю Українку зробила її мама – письменниця Олена Пчілка і композитор Микола Лисенко.

Леся Українка писала різними стилями, широку популярність їй принесли збірки віршів, наприклад: “На крилах пісень” (1893), “Думи и мрії” (1899), “В катакомбах” (1905), “Лісова пісня” (1911) та інші.

Останні роки свого життя поетеса дуже боліла, у неї був кістковий туберкульоз і невиліковна хвороба нирок. Померла Леся Українка в 1913 році в Грузії на оздоровчому курорті, на момент смерті їй було 42 роки.

Також дивіться інші дудли від Google. Одним з найцікавіших є doodle про “таблицю пекучості” Уїлбура Сковілла.