19 лютого не стало відомого італійського письменника Умберто Еко. Автор таких романів як “Маятник Фуко”, “Ім’я троянди”, “Острів напередодні” і безлічі інших відомих творів помер у віці 84-х років. Останній свій роман “Нульовий номер” Еко видав в 2015 році.

Прем’єр Італії Маттео Ренці висловив співчуття родині Умберто Еко і зазначив, що письменник був рідкісним прикладом європейського інтелектуала, який зміг об’єднати в собі мудрість минулого зі здатністю передбачати майбутнє.

В авторитетній італійській газеті La Repubblica вийшла стаття, в якій було написано наступне: “Всім буде не вистачати погляду на світ Умберто Еко, адже світ втратив одну з найважливіших фігур сучасної культури”.

Екранізація роману

Екранізація роману “Ім’я троянди” з Шоном Коннері в головних ролях

Свій найпопулярніший роман “Ім’я троянди” Умберто Еко написав в 1980 році. Цей твір став одним з найпопулярніших і успішних в світі, роман був переведений на безліч мов і виданий в 49 країнах, з моменту видання було продано понад 30 мільйонів його копій. Через 7 років після випуску книги її екранізував режисер Жан-Жак Анно, в головних ролях фільму зіграв Шон Коннері.

Нагадаємо, 19 лютого також померла американська письменниця Харпер Лі. Автор одного з найкращих романів 20 століття “Убити пересмішника” померла в будинку для літніх людей, не доживши до 100 років всього кілька місяців.