Історична довідка. Харпер Лі – американська письменниця, автор одного роману –  “Убити пересмішника”, який отримав в 1960 році Пулітцерівську премію. У 1962 році цей роман був екранізований.

Харпер Лі

Харпер Лі (www.gazeta.ru)

“Убити пересмішника” – роман абсолютно ні на що не схожий, ні в американській, ні в якійсь іншій літературі. Це роман – суперечка з усім XX століттям, з його жорсткістю та непримиренністю. Це спроба побудувати гуманістичний світ всередині жорстокої реальності. Звичайно, його читають нові та нові покоління у всьому світі абсолютно не випадково. Роман втілює ідеали, які всі визнають недосяжними та до яких все неухильно прагнуть.

Кадр з фільму

Кадр з фільму “Вбити пересмішника” (www.gazeta.ru)

Часто авторство цього роману приписують Трумену Капоте, адже багато літературних критиків категорично не хотіли вірити, що автор може написати лише один роман за все життя, і на цьому вичерпатися.

Харпер Лі померла в будинку для літніх людей, куди переїхала в 2007 році після інсульту. У 2014 році на 104-му році життя померла її старша сестра, яка протягом багатьох років займалася справами Харпер. З тих пір автор перервала майже всі контакти із зовнішнім світом.