6 лютого перша дев’ятка учасників національного відбору на “Євробачення 2016” від України представила журі свої пісні. З дев’яти учасників було вибрано всього 3 фіналіста, а саме: виконавиця Джамала, група The Hardkiss та Brunettes Shoot Blondes.

Співачка Джамала вибрала для виступу дуже сумну пісню, яка розповідає про трагедію її сім’ї і всього кримськотатарського народу в 1944 році, за часів примусової депортації кримських татар.

Група The Hardkiss виконала мелодійну пісню Helpless. Композиція як завжди була виконана англійською мовою, проте приспів – українською, що явно додало пісні колоритності.

Молодий колектив Brunettes Shoot Blondes представив нову пісню Every Monday.

У фінал національного відбору не змогли потрапити наступні учасники: Владислав Курасов, Тоня Матвієнко, Світлана Тарабарова, Лавіка, Анастасія Приходько і Аїда Ніколайчук.

Другий півфінал нацвідбору відбудеться 13 лютого, в ньому також буде обрано 3 фіналіста з 9 учасників. Фінал відбудеться 21 лютого, саме в цей день стане відомо ім’я виконавця або назву групи, яка представить Україну в Стокгольмі на конкурсі “Євробачення”. Пісенний конкурс відбудеться в травні 2016 року в Швеції.

У журі національного відбору увійшло 3 знаменитості: композитор Костянтин Меладзе, а також співаки, які вже одного разу представляли Україну на “Євробаченні” – Руслана Лижичко та Андрій Данилко.