У неділю, 10 січня, “Голлівудська асоціація іноземної преси” провела вручення престижної нагороди “Золотий глобус“. На статуетку в цьому році претендувало багато відмінних артистів і фільмів, і вибрати з них найдостойнішого було досить важко.

Картина “Беумний Макс, якій пророкували перемогу в 2-х головних номінаціях, не змогла добути в результаті нічого. Також без нагороди залишилася стрічка “Керол“, що бере участь в 5-ти номінаціях. Зовсім в іншому становищі був фільм Алехандро Гонсалеса Інньярріту “Виживший” (“Легенда Х’ю Гласса“), стрічка не тільки стала найкращою драмою, але також Інньярріту був визнаний “Кращим режисером року“, а Леонардо Ді Капріо – “Кращим актором у жанрі драма “(невже Ді Капріо в цьому році все таки отримає довгоочікуваний “Оскар” ?). Ще до виходу на екрани фільм вважали головним претендентом у боротьбі за “Оскар”, тому три “Золотих глобуси” – це дуже гідний, але передбачуване початок.

Сюрпризом стала перемога Брі Ларсон (“Кімната”) у номінації “Краща актриса в жанрі драма“, так як багато хто вважав, що перемогу здобуде Кейт Бланшетт. Кращим актором і акторкою другого плану стали Сильвестр Сталлоне (“Крід”) і Кейт Вінслет (“Стів Джобс”). Крім цього фільм “Стів Джобс” переміг у номінації “Кращий сценарій“, написав його Аарон Соркін.

Кращою комедією“, як і передбачалося, став не зовсім комедійний фільм Рідлі Скотта “Марсіанин“. Нагороду стрічка отримала завдяки акторській майстерності Метта Деймона, який у свою чергу став “Кращим комедійним актором“. “Краща комедійна актриса” – Дженніфер Лоуренс (“Джой”).

61-річний американський актор Дензел Вашингтон отримав “Золотий глобус” в номінації “Почесна премія імені Сесіла ДеМілля“. Статуетку вручили навіть Леді Гагі, яка стала “Кращою актрисою міні-серіалу або телевізійного фільму” за роль в “Американська історія жахів: Готель”.

Не залишилася без уваги і картина Квентіна ТарантіноМерзенна вісімка. Фільм переміг у номінації “Кращий саундтрек” (Енніо Морріконе).

Премію в номінації “Кращий іноземний фільм” отримала картина Ласло Немеша “Син Шауля“. “Кращий мультфільм” – “Думками навиворіт“.

На диво серіал “Гра престолів” не отримав статуетку, натомість “Золотий глобус” пішов до серіалу “Містер робот“. “Кращим актором драматичного серіалу” став Джон Хемм (“Божевільні”), “Краща актриса драматичного серіалу” – Тараджі П. Хенсон (“Імперія”).