Історія виникнення цього свята, сягає своїм корінням в епоху Стародавньої Месопотамії (Дворіччя). На думку вчених, перший Новий рік був відсвяткований в 3 тис. до н. е. Традиція святкування Нового року була пов’язана з тим, що всі землеробські роботи починалися наприкінці березня, після того, як прибувала вода в річках Тигру та Євфрату. Протягом 12 днів ходами, карнавалами, маскарадами відзначали цю подію. Під час свята заборонялося працювати та навіть здійснювати судочинство.

Месопотамія

Месопотамія (tainoe.info)

Поступово звичай святкувати Новий рік переходить до іудеїв, які перебували у вавилонському полоні й запозичили цю традицію, від них вона перейшла до греків, а вже від греків – до народів Західної Європи.

Коли римський імператор Юлій Цезар ввів новий календар – юліанський”, то першим днем нового року стали вважати перший день січня. Римляни в цей день приносили жертви дволикого богу Янусові та починали в цей день великі заходи, вважаючи перший день року сприятливим для будь-яких починань.

Гай Юлій Цезар

Гай Юлій Цезар (www.evpatori.ru)

Сьогодні це свято відзначають у різних країнах світу відповідно до місцевих звичаїв та національних традицій. Але практично скрізь головними атрибутами свята є – вбрана ялинка, або інші хвойні рослини, шампанське, вогні гірлянд, бій годинника, подарунки та веселий настрій.