Шведська літературна академія відзначила її творчість як “поліфонічна проза, яка є пам’ятником стражданню і героїзму у наш час”.

Світлана Алексієвич

Світлана Алексієвич (naviny.by)

Історична довідка. Світлана Алексієвич народилася в Україні (м.Івано-Франківськ), її батько – білорус, мама – українка. У 1972 році закінчила факультет журналістики Білоруського державного університету. Працювала журналісткою у виданнях різного рівня. Перша книга Світлани вийшли в 1983 році “У війни не жіноче обличчя”. Книга не видавалася 2 роки, письменницю звинуватили в пацифізмі, натуралізмі і розвінчанні героїчного образу радянської жінки.

Лауреат Нобелівської премії Світлана Алексієвич

Лауреат Нобелівської премії Світлана Алексієвич (vesti-ukr.com)

З 2000 року жила в Італії, Франції та Німеччини. Отримала більше десятка престижних премій. Її книги, написані російською мовою, не видавалися в Білорусії. Мінська влади була незадоволена її опозиційними поглядами і критичними висловлюваннями на адресу Президента Білорусії Александра Лукашенко.

Після оголошення рішення Нобелівським комітетом про присудження Світлані Алексієвич Високої премії керівництво Білорусі ніяк на це не відреагувало. Проте трохи пізніше вона отримала привітання від Александра Лукашенко.

Сайт Президента Білорусії

Сайт Президента Білорусії (www.president.gov.by)

Письменниця сама визначила свій літературний жанр: “Мій жанр будується на тому, що у кожної людини є свої здогадки, які він зміг сформулювати раніше за інших”.
Серед її найвідоміших творів: “У війни не жіноче обличчя”, “Цинкові хлопчики” і “Чорнобильська молитва”.