7-й епізод “Зоряних воєн зірвав куш в Штатах вже в перший уїк-енд, де зібрав $238 млн. Ця сума на $30 мільйонів більше, ніж було у попереднього лідера даного рейтингу, який очолювала картина “Світ Юрського періоду” ($208 млн).

В цілому, за підсумками перших прокатних вихідних у світі фільм зібрав $517 млн, що трохи менше, ніж у номера 1 у цьому рейтингу “Миру Юрського періоду” ($525 млн, з урахуванням китайського ринку). Проте тут варто враховувати те, що картина ще не вийшла в прокат в Піднебесній. У Китаї стрічка Star Wars: The Force Awakens буде показана починаючи з 9 січня.

Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

Крім цього сьомий епізод “Зоряних воєн” став рекордсменом за касовими зборами в прем’єрний день. Всього за першу добу в США стрічка зібрала $57 млн, у попереднього лідера цього рейтингу фільму “Гаррі Поттер і дари смерті” в прем’єри день було зібрано $43,5 млн. Крім цього фільм Джей Джей Абрамса побив такий же рекорд в Ірландії, Британії та Канаді .

Довідка. “Зоряні війни: Пробудження сили” зняв Джей Джей Абрамс. У фільмі знялися актори: Адам Драйвер, Джон Бойега, Дейзі Рідлі. Крім цього у стрічці були і зірки з попередніх частин фантастики – Харрісон Форд, Марк Хемілл і Керрі Фішер.

Фільм Star Wars: The Force Awakens відкриває нову трилогію-сиквел. Наступну частину випустять через півтора року, в 2017 році, фінальну частину трилогії – в 2019 році. Також відомо, хто стане режисером 8-го епізоду. На цю посаду призначено Райана Джонсона, який відомий своїми роботами – “У всі тяжкі” та “Петля часу”.

Нагадаємо, оригінальна трилогія фільму “Зоряні війни” була випущена з 1977 по 1983 рік, трилогія-приквел виходила на екрани з 1999 по 2005 рік, ну і трилогія-сиквел – 2015-2019.