Найбільший ажіотаж на новорічні дерева напередодні свята. Тому купувати дерево, слід приблизно за тиждень до Нового року.

Новорічне дерево

Новорічне дерево (greensad.com.ua)

Купівля новорічного дерева. Перше, що необхідно зробити, це визначитися з розміром дерева. Друге – подумати над місцем його розташування в приміщенні. Адже якщо, новорічне дерево буде стояти в центрі, то обирати потрібно ялинку з кроною правильної форми з пишними голками. Покупку ялинки найкраще здійснювати в спеціалізованих розплідниках або садових центрах.

Основні правила вибору ялинки. Дуже важливо вибирати дерево, яке нещодавно зрубили. Ялинка повинна бути свіжою та здоровою. А визначити це досить просто. Якщо нижня гілка на стовбурі ялинки ламається легко, то таке дерево було зрубане давно та купувати його не варто. А ось гілка, яка не ламається, а тільки гнеться, свідчить про те, що дерево свіже і довго простоїть. Зріз стовбура свіжої ялинки буде світлого кольору. Також якість дерева можна визначити по голках. Вони повинні бути гладкими, зеленими та міцними. Свіжі голки обов’язково будуть ароматними та маслянистими, а всі гілки спрямовані вгору. Якщо дерево підняти і стукнути об землю, то голки не повинні обсипатися. Крім того, прогляньте стовбур на сліди цвілі, грибка чи інших хвороб. Правильне дерево висотою 1,5 м матиме стовбур діаметром приблизно 6 см. Якщо цей показник набагато менший, то таке дерево могло хворіти і купувати його не варто. Найпоширенішими новорічними ялинками вважаються канадські та блакитні. Ці сорти довго зберігаються та не обсипаються, можуть простояти в приміщенні до 3-х місяців. Куплену ялинку потрібно обмотати мотузкою і накрити мішковиною. Нести верхівкою донизу, а стовбуром дерева вперед. А ось в приміщенні ялинка буде краще входити верхніми гілками. Тоді всі гілки будуть цілими, а голки залишаться на своєму місці.