На стіні табору для біженців у місті Франції Кале, з’явилася робота андеграундного художника Бенксі. Майстер вуличного мистецтва створив роботу, присвячену дуже актуальній темі в сучасному світі – міграції. У своїй роботі Banksy зобразив Стіва Джобса в образі сирійського мігранта.

У заяві художник сказав, що людей все частіше намагаються переконати в тому, що приймаючі країни можуть отримати збиток від мігрантів, але це не так. Бенксі нагадав, що компанією Apple, яка щорічно виплачує по $7 млрд податків, керував мігрант з Сирії Стів Джобс. І все це лише завдяки тому, що США прийняли до себе такого молодого і талановитого сирійця з міста Хомс.

Нова робота Бенксі біля табору для біженців в Кале

Нова робота Бенксі біля табору для біженців в Кале

На околиці французького міста Кале є табір для біженців Jungles (“Джунглі”), у ньому на даний момент проживає приблизно 7000 чоловік. Восени 2015 Banksy закрив свою глобальну виставку Dismaland і передав всі будівельні матеріали в цей табір. Також художник найняв бригаду будівельників, які побудували з цих матеріалів будинки для біженців.

Одна з робіт Banksy

Одна з робіт Banksy

Довідка. Banksy – культовий вуличний художник, особа якого все ще не встановлена. Його роботи вперше були помічені ще на початку 90-х і з тих пір їх вартість оцінюється в мільйони доларів. Крім цього, роботи Бенксі збільшують вартість нерухомості, на стінах якої вони були розміщені, отже, псування його шедеврів розцінюється як вандалізм. В основному роботи майстра виконані за допомогою трафаретів.